top of page

HAKKIMIZDA

"Tüm Yönleriyle Plaj Voleybolu" plaj voleybolunu tüm yönleriyle gerçek anlamda ele alan ilk ve tek Türkçe kitap olma özelliğini taşımaktadır.

Yazar kitapta bir plaj voleybolu sporcusunun, spor yöneticisinin, antrenörünün ve spor organizatörünün bu spor ile ilgili ihtiyaç duyacağı hemen hemen her türlü konuya ayrıntılı bir şekilde değinmiştir. Yazar sadece Türkiye'de değil ABD başta olmak üzere 26 farklı ülkede plaj voleybolu görevlerinde yer almıştır. 28 yıllık plaj voleybolu tecrübesinin dışa vurumu olan bu kitap sadece plaj voleybolu değil voleybol oynamak isteyenlere de temel teknikleri ayrıntılı bir şekilde anlatmaktadır. Kitapta ön plana çıkan konular aşağıdaki gibidir:

- Yapısı, Tarihi, Organizasyonları

- Efsaneleri ve Ünlü Sporcuları

- Ayrıntılı Temel Teknikleri ve Stratejileri

- Antrenman Programları ve Çalışmaları

- Saha ve Tesis Kurulumu

- Antrenörlüğü ve Hakemliği

- Sponsorluk Sunumu Tavsiyeleri

- Turnuva Organizasyon Düzenleme Bilgileri

Kitap renklidir. Toplam sayfa sayısı 456'dır fakat kitabın içeriği okuyucuların ihtiyaçlarına göre istedikleri yerden başlayabilecekleri şekilde düzenlenmiştir. İçerisinde 800'den fazla fotoğraf ve 75'ten fazla tablo ve şekil bulunmaktadır. Dergi tadında tasarlanan, okuyucularını sıkmadan plaj voleybolu ile ilgili hemen hemen her konuya değinen bu kaynak ilk etapta e-kitap olarak okuyuculara sunulmaktadır. Kitabın baskılı / ciltli hali de çok yakında ayrıca piyasaya çıkacaktır.

Kitabın önsöz yazarlarından alıntılar;

"Uzun yıllardır TVF’de Plaj Voleybolu Yönetmeni olarak görev yapan Oğuz DEĞİRMENCİ‘nin hazırladığı bu kitap, plaj voleybolunun farklı yönleriyle ilgilenen her paydaşa faydalı olacak, ülkemizdeki ilk kapsamlı çalışmadır. Sporcuların, antrenörlerin, kulüp yöneticilerinin ve organizatörlerin yararlanacakları bir eserdir." Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı

"Oldukça kapsayıcı, ayrıntılı ve anlaşılır olarak hazırlanan kitap, sporcu, antrenör ve spor yöneticilerinin plaj voleybolunu öğrenmelerini, geliştirmelerini sağlayacak bir rehber niteliğindedir." Alper Sedat Aslandaş, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanvekili.

Plaj Voleybolu kitabı içeriği sene de bir ya da iki kere düzenlenecek uluslararası plaj voleybolu kampları ile desteklenecek ve okuyucular kitapta öğrendiklerini AAO antrenörleri eşliğinde pekiştirme fırsatı yakalayabileceklerdir. 

AAO plaj voleybolu severlere ihtiyaç duyacakları diğer plaj voleybolu ekipmanlarını da sunmaktadır. Çok yakına web sitemizde bu ürünlerin sayfaları paylaşılacak.

TÜM YÖNLERİYLE PLAJ VOLEYBOLU KİTABI YAZARI 

OGUZ DEGIRMENCI

KAMP VE EKİPMAN ORGANİZATÖRÜ 

ANNA DEGIRMENCI

ANTRENÖRLER / COACHES

COMING UP SOON

oguz3.jpg
GettyImages-1128985651_edited_edited.png

BOOK AUTHOR / YAZAR

OĞUZ DEĞIRMENCI

c2b75e8f-623c-4774-bad7-f21dd38b96d5.jfif
GettyImages-1128985651_edited_edited.png

CAMP & EQUIPMENT ORGANIZER

ANNA DEGIRMENCI

Gradient

COACHES / ANTRENÖRLER

COMING SOON

bottom of page